Zázračná pilulka neexistuje

15.11.2022

Tak jo, tohle si ujasníme hned na začátku. Žádná zázračná pilulka, kterou si vezmeš a zbavíš se kvasinek neexistuje. Pokud se tvoje naděje ubírá tímhle směrem, budeš zklamaná.

Pokud doufáš, že stačí držet přísnou dietu, která kvasinky zničí a ty budeš mít jednou pro vždycky klid, pak se bohužel taky pleteš.

Nechci tě dostat do deprese, ani odradit od tvého snažení, to vůbec ne. Naopak, ráda bych ti řekla, co pomohlo mě, protože i já jsem hledala zkratky a vymýšlela, jak to udělat, abych ve svém životě nemusela nic změnit. Jenže to mě jen oddalovalo, od toho co bylo nevyhnutelné!

Tak tě prosím, nehledej zkratku, protože žádná není. Boj s kvasinkovou infekcí, musíš zahájit na všech frontách, ať chceš nebo ne. A jestli si myslíš, že to nějak ošidíš, tak kvasinky zase zvítězí a to nechceš.

Ale neboj, řešení tu je. Jen se to celé musí vzít tak nějak chytře, aby to mělo hlavu a patu. Pokud tedy nechceš několik měsíců zkoušet sama na sobě, metodou pokus omyl, jestli to náhodou klapne, poslouchej a já ti řeknu jak na to.

Když jsem se rozhodla, že vezmu útok na kvasinky opravdu vážně, myslela jsem si, že budu prostě držet přísnou dietu, kvasinky pochcípají, mě se konečně udělá dobře a všechno bude zalité sluncem.

Snažila jsem se, abych nepodcenila ani další věci, tak jsem se pečlivě nachytřila abych věděla, co kvasinky nesnáší :

  • Chodila jsem včas spát

  • Přestala jsem používat klasickou chemii na úklid z drogerky a vyměnila jí za EKO

  • Nakoupila jsem si vhodné potravinové doplňky

  • Zaplatila jsem si online program se kterým jsem každý den alespoň 20 minut cvičila. Pač jsem líná a sama bych se k tomu nikdy nedokopala. 20 minut je pro mě tak max. co jsem schopná denně odcvičit. Vím, je to smutné, ale je to tak. Sportovkyně zrovna nejsem.

Ze začátku všechno vypadalo hodně nadějně. Asi po 7-14 dnech se můj stav začal zhoršovat(a protože jsem byla nachytřená, jak už jsem se stihla zmínit, tak jsem věděla o co jde) kvasinky začaly umírat. A tím jak umírají se stávají toxickými a zamoří tělo.

Projeví se to na přechodnou dobu zhoršením stavu, který po pár dnech odezní. Stačí jen na dietě vytrvat. Vytrvala jsem.

Nějak jsem ty necelé 3 měsíce na té příšerné dietě zvládla. A nakonec jsem byla naprosto unesená, protože jsem přestala mít svojí celoroční rýmu. Pleť se mi vyčistila. Zase mi to myslelo a přestaly mě bolet klouby. Měla jsem zase po letech energie na rozdávání.

Moje nadšení však nemělo dlouhého trvání. Po pár týdnech se kvasinky vrátily. Bylo to v podstatě hned, jak jsem začala zařazovat zpátky některé potraviny. Nechápala jsem co se děle! 

Proč?

Byla jsem doslova v panice, protože mi najednou došlo, že abych se kvasinek zbavila, musela bych být pořád na přísné dietě a to fakt nedám! Ty skoro 3 měsíce mi vážně úplně stačily.

Tak co teď?

Začala jsem se pídit, co bylo  špatně? Proč to nefungovalo? Bylo mi hrozně a měla jsem v hlavě tolik otázek. 

A tím se to vlastně celé spustilo. Takhle začalo moje hlubší studium o kvasinkové infekci. Jenom jsem chtěla poznat svého nepřítele, abych věděla co na něj zabere. A protože jsem se rozhodla, že tentokrát nic neponechám náhodě, ponořila jsem se do studia!

 Zjišťovala jsem doslova co se dalo. Četla odborné články, poslouchala webináře a došlo to až tak daleko, že jsem se spojila s profíky vědci, kteří mi poskytli informace, které bych nejspíš nikde ani nevyčetla.

S hlavou nachytřenou a plnou informací, jsem se pustila do boje znovu od začátku, ale tentokrát úplně jinak. Došlo mi, jak moc jsem věci podcenila a kde jsem udělal zásadní chyby. 

Tak pokud nechceš marnit čas, koukni na video, ať se vyvaruješ stejným chybám. A je úplně jedno jestli jsi na začátku nebo už se v tom nějakou dobu motáš.