Diagnóza - alfa a omega tvého úspěšného boje s kvasinkami

13.03.2023

Říká se, že před bojem je dobré poznat svého nepřítele. A já si dovoluji tvrdit, že o KVASINKÁCH to platí taky.

Nemyslím tím, že se musíš vrhnout do studia zaměřeného na kvasinkovou infekci. Myslím tím, že než zahájíš útok proti kvasinkám, bylo by moudré nejdříve zjistit, jestli to co tě trápí, jsou skutečně a pouze kvasinky. Diagnóza by měla proběhnout ještě před tím,  než začneš zběsile nakupovat potravinové doplňky a vyřazovat potraviny ze svého jídelníčku.

Proč je to důležité?

  1. Co když se pleteš? Příznaky které máš se můžou týkat úplně jiného problému. Nebo se může za kvasinkami skrývat ještě větší problém.
  2. Než začneš polykat nějaké doplňky stravy, které na kvasinky,,zaručeně fungují", ať už jde o vitamíny nebo minerály, je dobré ujistit se, že tvému tělu opravdu schází. Pokud totiž budeš užívat vitamíny, kterých má tvoje tělo dostatek nebo potravinové doplňky které ti nebudou dělat dobře, vyhodíš peníze oknem a ještě si můžeš ublížit.
  3. Než začneš vyřazovat potraviny ze svého jídelníčku, ujisti se, že ty které jsi si ponechala ti nezpůsobují žádné potíže. Často se totiž stává, že vůbec nemusíš vědět, že právě tvoje oblíbená potravina ti nedělá dobře.

Jestli myslíš svůj boj s kvasinkami opravdu vážně. Pak je nezbytné ujistit se, že veškerý arzenál, který chceš použít (strava, potravinové doplňky) bude cílit přímo. Pokud ne, budeš střílet naslepo. Kvasinky tě nejen že neopustí,  ale tenhle neúčinný boj tě úplně vyčerpá.

Jako u lékaře

Doktor tě přeci taky nezačne léčit hned, jen na základě toho co mu řekneš, aniž by tě prohlédl a poslal na různá vyšetření. Teprve na základě výsledků stanový diagnózu a následně postup léčby.

Proto se svými klientkami pracuji zásadně individuálně. Než se vrhneme do boje, začneme důkladnou diagnostikou. Potřebuji vědět jaké minerály, vitamíny v těle chybí a které potraviny je třeba ze stravy vyloučit, protože momentálně tělu nedělají dobře. 

Velmi často se stává, že kromě kvasinek díky testům objevíme i další intolerance nebo nedostatek některých vitamínů o kterých klientka neměla ani tušení. Pokud by spoléhala pouze na eliminační dietu, její snaha o vyhubení kvasinek by vůbec neměla smysl. 

Když máme jasno a víme přesně kde je problém, teprve pak nastavujeme stravovací plán na míru a vhodné potravinové doplňky. 

Každý z nás je originál.  Proto nemůže existovat instantní řešení na problémy s kvasinkami. Každé tělo se s nimi vyrovnává jinak, podle toho jak je silné a jak velkou spoušť kvasinky napáchaly. Nevěř nikomu, když ti tvrdí, že jeho recept na kvasinkovou infekci 100% funguje aniž by znal tvůj stav!


Trápí vás nejrůznější zdravotní problémy, ale nevíte jestli by to mohla být zrovna kvasinková infekce? Ve videu se dozvíte, jak se přemnožené kvasinky projevují různě po těle. https://youtu.be/ciK1k8_zg7Q